Om oss

Kontakta oss

Tveka inte att höra av dig om du har några funderingar.
Kontakta oss

Här nedan har vi listat alla som arbetar på Folkets Hus Kulturhuset. Tveka inte att höra av dig om du har några funderingar.

Telefon till växel: 0520 – 42 25 00
Fax: 0520 – 42 25 15
info@trollhattan.fh.se


VD

Jonas Torrestad
Tel. 0520 – 42 25 01
jonas.torrestad@trollhattan.fh.se


Konferera

Konferenschef
Roger Thurhagen
Tel. 0520 – 42 25 11
roger@konferera.se

Bokning konferenser och möten
Ulla-Stina Andersson
Tel. 0520 – 42 25 03
ulla-stina@konferera.se

Säljare och konferensservice
Anna Orloff
Tel. 0520 – 42 25 04
anna@konferera.se

Eventkoordinator och konferensservice
Alf Boström
Tel. 0520 – 42 25 05
alf@konferera.se


Arrangemang och Nöje

Nöjesansvarig
Benny Larsson
Tel. 0520 – 42 25 07
benny.larsson@trollhattan.fh.se


Reception

Växel, information och biljettförsäljning
Tel. 0520 – 42 25 00
info@trollhattan.fh.se

Receptionschef
Josefin Huhta
Tel. 0520 – 42 25 29
josefin.huhta@trollhattan.fh.se


Fastighet och teknik

Fastighetschef
Andreas Karlsson
Tel. 0520 – 42 25 22
andreas.karlsson@trollhattan.fh.se

Vaktmästare/Tekniker/Scenmästare (Ljud/Ljus)
Jerry Birgersson
Tel. 0520 – 42 25 24
jerry@trollhattan.fh.se

Vaktmästare/Webbmaster/Tekniker (IT)
Harry Heiniola
Tel. 0520 – 42 25 25
harry@trollhattan.fh.se

Vaktmästare
Lars-Eric Johansson
Tel. 0520 – 42 25 23

Vaktmästare
Jimmy Hermansson
Tel. 0520 – 42 25 26
jimmy.hermansson@trollhattan.fh.se


Restaurang

Kökschef
Sören Pedersen
Tel. 0520 – 42 25 21
restaurang@trollhattan.fh.se

Restaurangpersonal
Jürgen Engelbrecht
Tel. 0520 – 47 35 34
jurgen.engelbrecht@trollhattan.fh.se

Restaurangpersonal
Birgitta Jacobsson
Tel. 0520 – 42 25 08
restaurangpersonal@trollhattan.fh.se

Restaurangpersonal
Anita Kähkönen
Tel. 0520 – 42 25 08
restaurangpersonal@trollhattan.fh.se

Restaurangpersonal
Veronica Carlsson
Tel. 0520 – 42 25 08
restaurangpersonal@trollhattan.fh.se


Biograf Forum

Biografansvarig
Wenche Walldoff
Tel. 0520 – 42 25 06
wenche.walldoff@trollhattan.fh.se

Biografmaskinist/Webbmaster Biograf Forum
Jonas Jakobsson
Tel. 0520 – 42 25 13
biografforum@trollhattan.fh.se


Ekonomi

Ekonomichef
Anders Persson
Tel. 0520 – 42 25 02
anders.persson@trollhattan.fh.se

Löneadministratör/Biografansvarig
Wenche Walldoff
Tel. 0520 – 42 25 06
wenche.walldoff@trollhattan.fh.se

Ekonomiassistent
Josefin Huhta
Tel. 0520 – 42 25 29
josefin.huhta@trollhattan.fh.se


Lokalvård

Lokalvårdare
Tiina Mustakangas
Tel. 0520 – 42 25 00

Lokalvårdare
Annette Stohm
Tel. 0520 – 42 25 00

Lokalvårdare
Carina Brav
Tel. 0520 – 42 25 00

Lokalvårdare
Ilmije Maxhuni
Tel. 0520 – 42 25 00


Styrelseordförande

Erik M. Svensson